Početna Moj Zagreb Novosti FOTO: Upečatljivo otvorenje i poraz od Crne Gore

795
0

otvorenje Europskog prvenstva u vaterpolu (Foto: Saša Zinaja /Medijska mreža)Sinkronizirane plivačice s velikim prozirnim balonima, lijepe navijačice i nastup Gorana Karana obilježili su početak Europskog prvenstva u vaterpolu koje se održava na Mladosti. Ipak niti upečatljivo otvorenje, a niti 4700 dobro raspoloženih navijača nije bilo dovoljno za potpuni dojam jer izostala je – pobjeda. Naši su Izgubili u prvoj utakmici prvenstva igranoj s prvakom, Crnom Gorom.

Rezultat od 11:9 za Crnu Goru mogao je biti i drukčiji. Poveli smo s 3:0 i nismo se dali sve do posljednje četvrtine, a tada su propala dva napada za vodstvo i zapečaćen je poraz.

Ipak, s obzirom da se igra tek prvo kolo, zlato još nije nedostižno. Trebali bismo sada biti barem drugi i u četvrtfinalu izbjeći Mađarsku i Srbiju. Predstoji nam utakmica s Turskom, potom slijedi dan odmora i u nastavku igra se svaki drugi dan do 11. rujna.