Početna _playlist VIDEO: Dinamo skinuo “prokletstvo”

683
0

Dinamo - HelsinkiDinamo je konačno skinuo “prokletstvo” 3. pretkola te nakon poraza od Red Bulla i Šerifa, konačno uspio proći u završno pretkolo Lige prvaka. “Modri” su se plasirali u 4. pretkolo Lige prvaka nakon što su sinoć u uzvratnom dvoboju u Zagrebu pobijedili finskog HJK Helsinkija s 1:0 pogotkom Lucha Ibaneza u 90. minuti. U prvom susretu u Helsinkiju Dinamo je slavio s 2:1 te prolazi dalje s ukupnim rezultatom 3:1.

Pobjedom nad Helsinkijem i prolaskom u završno, 4. pretkolo Dinamo će u petak u sjedištu UEFE biti u ždrijebu kao nositelj, što znači da neće za protivnika imati klub iz najjačih europskih liga. I u slučaju poraza u 4. pretkolu, hrvatski prvak će nastaviti natjecanje u skupini Europske lige te odigrati još najmanje šest europskih utakmica.

Ključnim se pokazala pobjeda u Helsinkiju jer je 30.000 gledatelja na Maksimiru svjedočilo pravom “mučenju”, no večer je spasio Lucho Ibanez sjajnim pogotkom u zadnjoj minuti. Važnost ove utakmice, koja je garantirala ostanak u jesen u Europi, bilo u Ligi prvaka ili Europskoj ligi, učinila je da utakmica bude sve osim očekivanog spektakla.

DINAMO: Kelava – Vrsaljko, Tonel, Vida, Ibanez – Leko, Badelj, Alispahić (Kovačić, 19), Sammir – Krstanović (Rukavina, 56), Beqiraj (Cufre, 83)

HJK HELSINKI: Wallen – Rafinha, Lindstrom, Ojala, Sumusalo – Bah, Ring, Riihilahti (Mannstroem 63), Zeneli (Sorsa, 60) – Sadik, Pukki (Pelnas, 74)